همانطور که در متن دیروز نیز گفته بودم، شاخص کل کار خود را با منفی شروع کرد و بعد از افت حدود 4000 واحدی، با افزایش تقاضا روبرو شدیم و در نهایت بازار کار خود را با رشد 2000 واحدی در شاخص کل به پایان رسانید. همانطور که بارها به موضوع ورود نقدینگی اشاره کرده ام، این موضوع مهم، فعلا تنها عامل ادامه روند صعودی بازار است که به دلیل حجم زیاد این نقدینگی، فعلا بازار فرصتی برای اصلاح نیز پیدا نکرده است. البته چند روزی است که میزان نقدینگی، به ثبات نسبی رسیده و در محدوده ای معین، قرار گرفته است. در حقیقت، میانگین ارزش معاملات بورس و فرابورس، چند روزی است که حوالی 5000 میلیارد تومان ثبت میشود و در همین محدوده، آرام گرفته است و فعلا خبری از افزایش این مبلغ نیست. با این حساب میتوان اینگونه برداشت کرد که دیگر خبری از ورود پول سنگین نیست. ادامه روند صعودی بازار، یا به ورود نقدینگی جدید نیاز دارد یا به بهبود شرایط بنیادی (اقتصادی یا ی). در غیر اینصورت، باید منتظر کاهش رشد بازار باشیم. در بازارهای نرمال در چنین شرایطی، بازار مدتی از نظر زمانی اصلاح میکند و یک قدم به جلو و یک قدم به عقب میرود تا قیمت ها در مکان فعلی خود به ثبات برسند و به اصطلاح، کف سازی قیمتی صورت بگیرد و چشم ها به قیمت های فعلی عادت کند (بحث چسبندگی قیمت). اما باز هم مانند همیشه تاکید میکنم که در همین بازار هم، هنوز سهامی وجود دارند که از ارزش ذاتی خود فاصله دارند و هنوز برای خرید ارزنده هستند. من دائم تلاش میکنم تا این موارد را شناسایی کنم و به دوستان خودم در کانال VIP معرفی کنم.  

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش انواع روغن های ارگانیک و خاص راهبر شورا و سازمان های غیر دولتی ffghh جواد ترک لادانی ★Ⓚⓗⓐⓗⓔⓢⓗⓐⓝ ⓑⓐⓢⓗ★ دانلود پاورپوینت حقوق تجارت Subhub مزایای فروش اینترنتی طلا و جواهر Susan