حجم نقدینگی همچنان در حال ورود به بورس است و این باعث شده تا بازار نتواند اصلاحی که باید انجام دهد را کامل کند. آخر آذر گفته بودم که دیماه پر نوسانی خواهیم داشت و میبینیم که در این چند روز گذشته از دیماه، بازار دچار نوسانات شدید شده است. به عنوان مثال، دیروز گفته بودم که منفی های بیمه دانا را بخرید. دیدیم که این نماد چطوری نوسان کرد و در حالیکه تا صف فروش پیش رفته بود، در نیمه دوم بازار، در مثبت 5 معامله میشد. در حقیقت، خیلی از نمادها در طول بازار، دائم از مثبت به منفی و از منفی به مثبت حرکت کردند. اگر بخواهیم بازار این روزها را تفسیر کنیم، باید بگویم که، بازار با هیجان همراه است. در حقیقت، همه میدانند که بازار به مقاومت رسیده و باید اصلاح کند. اما ورود نقدینگی جدید، جلوی این اصلاح را گرفته است و همین موضوع، باعث ایجاد نوسان در بازار شده است. توصیه من به دوستان این است که در نمادهایی که میبینید به مقاومت مهمی برخورد کرده و تقاضای چشمگیری پشت سهم نیست، شاید بد نباشد که حداقل نیمی از سهام خود را در آن مقاومت عرضه کنید و منتظر ادامه روند بازار بمانید. یا اینکه، حدضررهای خود را خیلی دقیق و فشرده قرار دهید تا در صورت ریزش بازار، بتوانید سودهای خود را حفظ کنید. البته تاکید میکنم که هنوز خیلی از نمادهای حتی برای خرید جدید نیز ارزندگی دارند. اما خیلی از نمادها نیز فقط با زور پول رشد کرده اند و منظور من از حفظ سودها، در نمادهایی است که وضعیت بنیادی مناسبی ندارند. 

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

آستان مقدس امامزاده عمادالدین (ع) فانوس فیلم و سریال مهربانی هست AGN پایگاه فرهنگی اطلاع رسانی شهدای دانش آموز تبریز ویکی لینکلر - بزرگترین وبلاگ تبریز و آذربایجان عشق بچه Joe