همه از موضوع بدی که در صحنه ی ایران اتفاق افتاد، آگاه هستیم. مطمئنا امروز در بازار، با فشار فروش روبرو خواهیم شد. از دوستان تقاضا دارم که گرفتار جو هیجانی نباشند. چراکه این هیجان، خیلی زود از بین خواهد رفت. اگر به بیانیه ای که شورای عالی امنیت ملی ایران در این خصوص منتشر کرده توجه کنید، متوجه خواهید شد که تقابل نظامی صورت نخواهد گرفت و همین موضوع، باید خیال فعالان بازار را راحت کند. چیزی که نگران کننده بود، پاسخ و واکنش سریع ایران در خصوص این موضوع بود که خوشبختانه مسئولین مملکتی ایران، با هوشیاری فراوان، پاسخ به این موضوع را، به زمان و مکان مناسب موکول کردند. چیزی که باید بدانید این است که، تقابل نظامی مستقیم صورت نخواهد گرفت. پس جایی برای نگرانی نیز نباید وجود داشته باشد. قدیمی های بازار، بارها و بارها با چنین تهدیداتی روبرو شده اند و چیز جدیدی برای آنها نیست. امیدوارم این نقدینگی جدیدی که وارد بازار شده و عمدتا از سوی افراد تازه وارد به بورس تزریق شده و احتمالا برای اولین بار با یک تهدید جدی مواجه شده اند، گرفتار جو هیجانی نشوند. با نگاهی به نمودار قیمت جهانی نفت، متوجه میشویم که بازار نفت نیز در ساعات پایانی جمعه، به آرامش نسبی رسید. این موضوع نیز نشان میدهد که جایی برای نگرانی وجود ندارد. با توجه به اتفاقات رخ داده و با توجه به مطالب بیان شده، انتظار دارم امروز بازار کار خود را با صف های فروش شروع کند. اما در صورتیکه حقوقی ها و سهامداران عمده، از سهام خود حمایت کنند، خیلی زود بازار به تعادل خواهد رسید. در صورتیکه اتفاق عجیب و جدید تازه ای رخ ندهد، انتظار من این است که بازار تا روز دوشنبه، به تعادل برسد. به هر حال، گام پنجم برجام نیز در راه است و قرار است فردا از سوی رئیس جمهور اعلام شود. اخبار خوب یا بد در خصوص گام پنجم برجام و تبعات آن، میتواند تعیین کننده ادامه مسیر بازار باشد. از نظر زمانی و نموداری نیر، بورس تهران نیاز به مقداری اصلاح داشت. شاید این موضوعات، بهانه ای برای اصلاح کوتاه مدت بازار باشد تا بعد از آرام شدن اوضاع، مجددا به روند صعودی خود ادامه دهد.         

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

روزانه نوشت اعظم خانم سبوسيب سلامت فروشگاه اینترنتی محصولات دیجیتال و قطعات گامپیوتر تکواندو ایران برنامه کسب وکار U10Q گروه بازرگانی سیراف انجام بازسازي ساختمان در تهران Freddie My Mathematics board